Aktualności

Jesteś tutaj:

SILTECH PROTECT – PODWÓJNA SIŁA DZIAŁANIA

SILTECH PROTECT to nowy produkt w naszej ofercie inokulantów – zakiszaczy. Jest to dwuskładnikowy preparat bakteryjno-chemiczny do produkcji kiszonek z traw, lucerny, mieszanek traw z lucerną lub koniczyną, kukurydzy, zielonek z żyta, mieszanek GPS, wysłodków buraczanych i młóta browarnianego. Łączy działanie bakterii fermentacji mlekowej z chemicznym konserwantem. Składa się z 5 gatunków bakterii: Lactobacillus plantarum, Pediococcus acidilactici, Enterococcus faecium, Lactobacillus buchneri, Lactobacillus brevis. Liczba bakterii na 1 g zakiszanego surowca wynosi 600 tys. JTK (CFU) przy dawkowaniu 5,1kg na 50 ton. Plus 2 konserwanty grzybobójcze, które zwiększają stabilność kiszonki.

SILTECH PROTECT jest bezpieczny i prosty w stosowaniu. Nie powoduje korozji maszyn. Ukierunkowuje i przyspiesza kiszenie, ogranicza straty składników pokarmowych, zwiększa stabilność tlenową wyprodukowanej kiszonki, hamuje rozwój niepożądanych drożdży, pleśni i bakterii z rodzaju Clostridium.

Aby przygotować roztwór roboczy w pierwszej kolejności należy wsypać do 50-100 litrów wody całe
2 opakowania Konserwantu 2,5kg i dokładnie wymieszać, a następnie wsypać całe opakowanie Bakterii
0,1 kg i mieszać do całkowitego rozpuszczenia składników. Stosować za pomocą aplikatora zamontowanego na sprzęcie zbierającym lub spryskiwać układane warstwy na pryzmie lub silosie.

SILTECH PROTECT  jest dostępny w opakowaniu 5,1 kg /do 100 ton zakiszanego surowca.